Randki przez Internet

Poznaj Tajemnice Uwodzenia Kobiet Przez Internet, O Których Większość Facetów Nigdy Się Nie Dowie..

Rejestracja i logowanie na Badoo- ukryte pułapki...

W czasie rejestracji i logowania na badoo czeka cię kilka ukrytych pułapek. Nie wiedząc o nich możesz ponieść duże konsekwencje.

Przeczytaj o nich i dowiedz się jak ich uniknąć...

Logując się, portal badoo pl będzie próbował na różne sposoby „wyłudzić” od ciebie twoje hasło do poczty email, hasło do twojego konta na facebooku i twój numer telefonu.

Pułapka 1 Wyłudzenie hasła do poczty: Znajdź osoby, które znasz podając hasło do swojej poczty

Konsekwencje:

Wysyłanie zaproszeń do ludzi z Twojej poczty w Twoim imieniu:

Niby jestem usunięty a znajomi i firmy, które ze mną współpracują dostają zaproszenia, aż mi wstyd.

 

Czego chce Badoo?

Hasła do twojej osobistej poczty mailowej

Jak to uzasadnia?

Daje ci możliwość sprawdzenia kto z twoich znajomych jest już na www.badoo.com zarejestrowany, żebyś mógł nawiązać z nimi kontakt.

Dlaczego naprawdę potrzebuje twoje hasło?

Żeby wysłać do ludzi z twojej poczty zaproszenia do portalu randkowego badoo, w twoim imieniu. Tak w każdym razie wynika z regulaminu. Nie wiadomo jednak czy przy okazji nie kopiują naszych korespondencji. Moim zdaniem nie jest to na tyle godny zaufania portal, żeby udostępniać mu hasło do poczty. Czy podałbyś swoje hasło nieznajomemu albo nawet przyjacielowi?

 

Jak to dokładnie działa?

Wygląda jakby badoo chciało ci umożliwić znalezienie znajomych, którzy już tu są zarejestrowani. Żeby ich znaleźć musimy podać hasło do naszej poczty. Jest to zrobione tak, że hasło można podać odruchowo i nieświadomie bo wygląda to jakbyśmy mieli zalogować się do naszej poczty.

Jednak właścicielom Badoo nie chodzi tak naprawdę o to, żebyś znalazł znajomych, którzy już są tu zarejestorowani, tylko o to, żeby wysłać zaproszenia do ludzi z twojej poczty, których na badoo.com jeszcze nie ma.

Po co dokładnie badoo nasze hasło do poczty?

Żeby mógł się na nią zalogować i skopiować z niej całą listę naszych kontaktów. Czyli adresy email wszystkich ludzi, którzy do nas pisali lub do których pisaliśmy my.

I co dalej?

Wyśle tym wszystkim ludziom zaproszenia od ciebie. Czyli każdy z twojej poczty dostanie np. taką wiadomość:

Barek(wsaw twoje imię) znalazł świetny sposób na poznawanie nowych ludzi, dołacz do badoo. I obok tego będzie twoje zdjęcie.

Wyobraź sobie, że taką wiadomość dostaje twój szef, ważny klient czy wykładowca. Na pewno nie będzie zadowolony, że wysyłasz mu takie badziewie.

Jak badoo informuje o konsekwencjach podania hasła?

 

Widać, że badoo nie chce, żebyśmy o tym wiedzieli.

Niby możemy kliknąć w link „Jak to działa”, żeby dowiedzieć się na co się zgadzasz podając badoo swoje hasło. Wtedy dowiemy się, że ich serwis skopiuje adresy email kontaktów z twojej poczty. Jednak nie mówi co dalej z tym zrobi.

Po kliknięciu w link „jak to działa” przeczytamy:

Klikając na "pokaż kontakty", wyrażasz zgodę, na import adresów e-mail Twoich znajomych z Twojego konta e-mail przez Badoo. Dane kontaktowe Twoich znajomych będą bezpiecznie przechowywane i nie zostaną udostępnione osobom trzecim.

 

Niestety o wysyłaniu zaproszeń informuje dopiero w polityce prywatności:

Możesz zaprosić swoich znajomych do Badoo, lub wyszukać ich przy pomocy adresu e-mail. Jeśli chcesz zaprosić znajomych i kontakty do Badoo, wyślemy im zaproszenia przez e-mail lub SMS (jeśli korzystasz z aplikacji na Android lub iPhone) zawierające twoje imię. Jeśli osoby te nie zarejestrują się w ciągu kilku dni, Badoo może wysłać im powiadomienia. Możesz zaprosić wszystkich swoich znajomych lub tylko wybrane osoby. Pamiętaj, że nie możesz wysłać zaproszeń osobom niepełnoletnim. Odpowiadasz też za to, że twoi znajomi zgodzili się na otrzymanie takiego zaproszenia do Badoo.

Będziesz pytany o podanie swojego hasła do poczty nie raz

Zobaczysz, że czasami odruchowo możesz je podać. Dlatego najlepiej założyć sobie osobnego maila tylko do korzystania z badoo. Nigdy nie rejestruj się na tym portalu z twojego prywatnego lub firmowego maila.

Nie musisz podawać swojego hasła

Najlepiej po prostu nie podawać im hasła i nie szukać znajomych w ten sposób. Tylko na samym dole strony znaleźć mało widoczny link: „Kontynuuj bez tego”:

 

 

Pułapka 2 Wyłudzenie hasła do Facebooka: Dodaj swoje zdjęcie przez facebooka

 

Czego chce badoo?

Hasała do twojego konta na facebooku

Jak to uzasadnia?

Daje ci możliwość łatwiejszego uzupełnienia profilu

Dlaczego naprawdę potrzebuje twoje hasło?

Chce wysłać twoim znajomym zaproszenia do portalu Badoo pl od ciebie lub umieścić na twojej tablicy aplikację Badoo, na Facebooka, z której nieświadomi skorzystają twoi znajomi.

Jak to dokładnie działa?

Badoo chce, żebyś dodał swoje zdjęcie z oczywistych powodów. Bo portal jest atrakcyjniejszy, jeśli ludzie mają zdjęcia a nie puste profile. To jest moim zdaniem zrozumiałe. Nie będziesz miał przez to problemów, jeśli dodasz zdjęcia z komputera czy zrobisz je kamerą internetową.

Kłopoty zaczną się, jeśli zdecydujesz się na import zdjęć z Facebook.com, Instagram, Photobucket czy innego portalu społecznościowego.

Jeśli klikniesz w obrazek Facebook, to zostaniesz poproszony o podanie, swojego hasła, żeby Badoo mógł się za ciebie tam zalogować.

Po tym skopiuje twoje zdjęcia i dane, jakie podałeś na facebooku w swoim profilu. Niby ułatwienie, żebyś samemu nie musiał tego robić. A dane zawsze możesz skasować z profilu.

Jednak to nie wszystko.

Badoo znowu skopiuje twoje kontakty z facebooka i roześle ludziom zaproszenia do nich w twoim imieniu.

Twoi znajomi będą myśleć, że ty ich tam specjalnie zapraszasz, kiedy ty możesz o tym nawet nie wiedzieć. No i już zależy, jakich masz znajomych, ale niektórzy mogą się wkurzać, że taki spam im wysyłasz.

Dlatego najlepiej dodać zdjęcie ze swojego komputera a nie podawać swoje hasło do Facebooka.

Jak uniknąć nieprzyjemności?

Najbezpieczniej po prostu:

  • Nie dodawać zdjęć przez Facebook tylko dodać je z komputera.
  • Nie podawać badoo swojego hasła do poczty email.

Kiedy jesteś proszony przez badoo.com o podanie swoich danych pamiętaj, że możesz to minąć, zawsze jest link, którym możesz dany krok ominąć. Najczęściej pod prośbą o zalogowanie się do swojej poczty, jest link „kontynuuj bez tego” lub „Nie teraz obiecuję, że dodam zdjęcia jutro”.

Chcesz udostępnić swoje kontakty z poczty, żeby mieć darmowe supermożliwości? Przeczytaj jak mieć supermożliwości za darmo nie wysyłając zaproszeń do znajomych.

Szukasz dziewczyny na Badoo lub innym portalu randkowym?

Przyda cię się mój kurs znajdź dziewczynę przez Internet, przeczytaj, dlaczego dziewczyny ci nie odpisują i co możesz zrobić by to zmienić.

Co ty o tym myślisz?

Co ty myślisz o tym, że Badoo pobiera adresy email z twojej poczty i wysyła do twoich znajomych zaproszenia? Czy informują o tym w odpowiedni i zrozumiały sposób? Nie przeszkadza ci to czy przeszkadza. Jakie są twoje doświadczenia. Naprawdę jestem ciekaw twojego zdania na ten temat, czy powinno się walczyć z takimi praktykami portali randkowych, czy po prostu ignorować.

Napisz o tym w komentarzu...

 

Komentarze   

# dawid 2018-01-18 22:12
:-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BOZENA 2017-07-12 04:36
Nie umiem od miesiąca wejść na Bodoo weryfikacja kórej nie idzie zrobić masakra?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BOZENA 2017-07-12 04:35
Witam nie umiem wejść na Bodoo ciągle weryfikacja i zrób zdiecie robie i nic ciągle odp weryfikacja masakra ze nie można wejscc od miesiąca?pozdr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# STEFANIA 2017-08-31 18:13
Witam nie umiem wejść na Badoo ciągle weryfikacja i zrób zdjęcie robię zdjęcie i nic odp.weryfikacja masakra że nie można wejśc od trzech miesięcy? Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krzysztof 2017-06-16 21:41
8) 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krzysztof 2017-06-16 21:40
8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krzysztof 2017-06-16 21:39
:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krzysztof 2017-06-16 21:36
:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# leszek 2017-03-29 17:23
4d55e
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# S 2017-03-23 13:16
Mam pytanie czy to możliwe, że po usunięciu konta można dostać sms potwierdzająceg o rejestrację?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieczysław 2017-08-01 05:40
Dlaczego portal pomimo że nie korzystam z usług pobiera z mojej karty bankomatowej opłaty do których nikogo nie upoważniłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# katarzyna 2017-01-31 21:34
Mam problem. Jakims cudem zalogowalo mnie na badoo przez facebooka,choć nigdy niczego nie wbijałam. Może mi ktoś powiedzieć co zrobić,zeby to zlikwidować? Nie chcę mieć konta na badoo,a o tym,że je mam dowiedziałam się przypadkiem. Kontakt do nich po angielsku mi pokazuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# PRZEMEK 2017-01-29 10:33
BRAVOBRAWO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jacek 2017-01-21 14:18
Jestem samotny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz 2017-01-16 22:30
:lol: ;-) :-| :oops: :cry: :-x :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Agatka 2016-11-19 15:24
Zarejestrowałam się na badoo na androidzie przez fb - tak, błąd. Badoo wysłało do moich znajomych zaproszenia. Nie wiem do ilu, nie wiem do kogo. Dał mi o tym znać mój kolega. Można w jakiś sposób anulować te zaproszenia? Jedyny sposób jaki działa, to rozpoczęcie procedury usunięcia/dezak tywcja konta na fb. No fajnie, ale jednak wolałabym zachować konto na fb i cofnąc te zaproszenia w jakiś sposób. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zenon 2016-03-19 07:18
> A co to za =Bubel ?? że Mnie Całkowicie -z ignurowano że cięgle monituję oby poprawyć i Udostępić w tej zabawie się Odnalazł > i na wszystkich etapach nie mam możliwości . tylko ciągle wyskakuje rubryka o Zapłacie . Pytanie czy to normalene - Kpina jak to po Niżej Pasa Paranoja !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mark 2016-01-29 16:14
Jestem w udanym związku i nie szukam przygód. Od jakiegoś czasu otrzymuję od badoo ofety spotkania jakiś dziewczyn z "mojej okolicy". Nigdy nie rejestrowałem się na ich stronie i nie mam takiego zamiaru. Nie życzę sobie otrzymywania reklam od badoo ale ciągle je otrzymuję. Napisałem do nich: "Nie zgadzam się na otrzymywanie newsletterów od Badoo. Proszę o wypisanie mojego adresu z waszej listy mailingowej w trybie natychmiastowym . Podany w wiadomości link do dezaktywacji kieruje mnie na stronę do rejestracji, uznaję to za działanie wprowadzające w błąd i działające na moją szkodę. Otrzymywanie w dalszym ciągu maili będę uważał za nękanie." Nie otrzymałem odpowiedzi a reklamy nadal przychodzą.
Proszę poradźcie, co zrobić, żeby raz na zawsze się odczepili.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# sara 2015-12-09 16:41
Kochani,badoo zablokowali mi konto,i zastanawiam się dlaczego.Chciał abym drugie konto tam zalozyc ale....oni zawsze chcą nr.telefonu,a mój nie podam bo mają go w systemie,z mailem nowym jest nie problem bo założyłam mail nowy ale....no chcą nr.tel.do wyslania kodu,jak to ominąć,jest sposób na to??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ELŻBIETA 2015-12-25 12:41
jest tam kto?mam podobny kłopot ,z tym że nie moge wogóle na moim kompie właczyc strone badoo bo zawsze wyskakuje weryfikacja telefonu,czy ma pani do nich kontakt emeil np zeby do nich napisac ,co z tego ze mam jakies wiadomosci na portalu jak musze wpisac kod z telefonu a to jakis nr dzwoni 11 cyfr zaczyna sie na 79 i tylko jest sygnał i koniec nie ma esmesa ,jak do nich dotrzec jak nie ma dostępu ,niech pani poszuka jakiś emeil bede wdzięczna dla pani b prosze>:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafi 2016-03-27 14:02
należy odebrać tel. i po chwili powinien przyjść sms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2016-12-18 17:10
kurde też tak mam i nie wiem co mam zrobic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafi 2016-03-27 14:04
kup nowy starter z dowolnej sieci i powinno zadziałać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Malgosia 2017-04-09 21:03
Masz racje mnie tez blokuja . A ja zapytalam za co mnie zablokowali to mialam odpowiec ze za duzo mialam odwiedzakacych moj profil. To po co jest ten portal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Monika 2015-11-23 12:04
Hey ja ostatnio zrobilam ukryj konto a pisze ze można w każdej chwili wrócić mam konto ale nie mogę z nikim pisać jak to wrócić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# adam 2015-10-11 18:45
:sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krystyna 2015-09-08 22:20
od dłuższego czasu nie mogę zalogować się na portal Badoo cały czas wyskakuje mi strona internetowa jest niedostępna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kasia 2015-10-09 17:01
Witam,
U mnie podobnie. Nie mogę w żaden sposób zalogować się na swoje konto na badoo. Nie mogę tez założyć nowego konta. Wciąż pojawia się info ze ""ups, coś poszło nie tak" Co zrobić by odzyskać konto?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# smutnygrzesiuhehe 2015-10-13 13:18
Ja też tak mam od dzisiaj :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Roman Śmiegielski 2016-08-29 06:59
U mnie to samo wcią pokazuje mi się odświerz strnę coś poszło nie tak nic nie mogę pisaź
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kinga 2015-05-30 11:06
Słuchajcie może mi pomożecie. Od pewnego czasu próbuje się zalogować na badoo i wyskakuje mi komunikat o tym aby zweryfikować konto poprzez podanie swojego nr tel (wcześniej normalnie się logowałam). Wiadomo, że nie chcę im podać swojego nr tel. Wiecie może jak to obejść :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grzegorz M admin 2015-05-30 15:29
Słyszałem, że coś takiego dzieje się na niektórych kontach.

Sprawdź, czy w czasie logowania nie możesz zjechać w dół ekranu i kliknąć "pomiń".

Albo wyślij mi zrzut ekranu (ctrl+PrtScn) strony jak pojawia Ci się w czasie logowania, to będę w stanie więcej pomóc. Mój email to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# John Wayne 2015-06-26 09:50
Czy udało się Wam rozwiązać ten problem z weryfikacją konta poprzez podanie numeru telefonu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rafi 2016-03-27 14:07
nowy starter z nowym numerem a po weryfikacji starter do kosza i po kłopocie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej 2015-05-28 18:17
takie praktyki to jawne(ukryte) złodziejstwo i bandytyzm...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz 2015-05-26 13:55
To jest jednym słowem chamstwo i złodziejstwo. Złodziei wyłudzających czyjąś tożsamość i podszywający się pod nią powinny rozliczyć odpowiednie przepisy prawne (bo na pewno są na to odpowiednie paragrafy) i zwrócić odszkodowanie za poniesione straty mentalne.

Ja właśnie się zarejestrowałem i odnośnie komórki się nie dałem, ale z pocztą popełniłem błąd i szybko zmieniłem teraz hasło na poczcie, ale zapewne i tak już za późno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dawid 2018-01-18 22:15
To czeba sie zastanowic dwa razy zanim cos zrobimy :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2015-02-14 09:12
ok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież