Randki przez Internet

Poznaj Tajemnice Uwodzenia Kobiet Przez Internet, O Których Większość Facetów Nigdy Się Nie Dowie..

Uważaj na be2

Omijaj ten portal szerokim łukiem. Małe szanse na znalezienie drugiej połówki i grożenie sądem.

Dowiedz się:

Czy da się tu kogoś poznać

Dlaczego wykupując konto premium możesz stracić więcej niż zapłaciłeś i mieć dodatkowe problemy

Co zrobić, jeśli straszą Cię sądem lub firmą windykacyjną

Czy na be2 da się kogoś poznać?

Po rejestracji i zalogowaniu się,  ma się wrażenie, że portal pełen jest martwych profili, i najczęściej będziemy dostawać wiadomości, wysłane automatem w stylu:

Witaj Kasia, Przejrzałem/przejrzałam Twój profil. Wygląda na to, że mamy dużo wspólnego. Możesz mi powiedzieć coś więcej o sobie? Pozdrawiam, Tomek.

Nie można samemu wyszukiwać ludzi, jesteśmy zdani tylko na propozycje wysłane nam przez portal be2.pl

 

Darmowe konto vs premium

Z darmowym kontem praktycznie nie da się nawiązać znajomości gdyż nie widzimy zdjęć ani nie możemy czytać prywatnych wiadomości do nas. Nawet, jeśli będziemy mieć abonament premium to i tak oni będą wysyłać nam propozycje kobiet lub mężczyzn, którzy mają bezpłatne konto, więc duża część z nich nie będzie mogła naszej wiadomości nawet przeczytać.

 

Cennik i automatyczne przedłużanie członkostwa

 

Zwróć uwagę na zaznaczone przeze mnie na czerwono elementy

Wyblakłymi szarymi literami napisali ważne rzeczy.

Cennik:

Podane na obrazku ceny podane są za miesiąc, jednak osoba ze słabszym wzrokiem może nie zauważyć tekstu wyblakłym szarym kolorem.

Rzeczywisty cennik wygląda w ten sposób

1 miesiąc- 20 zł

3 miesiące – 239,7 zł (3 x 79,9 zł)

6 miesięcy – 359,4 zł ( 6 x 59,9 zł)

 

Warto zwrócić uwagę na dwa pozostałe szare napisy

Z przedłużeniem na 3 miesiące

i

W celu zapewnienia nieprzerwanego dostępu do naszej usługi, zapewniamy automatyczne przedłużanie Twojego Członkostwa Premium, w przypadku, gdy nie zostanie ono wypowiedziane w odpowiednim terminie określonym przy dokonywaniu zakupu.”

Dalej, kiedy przejdziemy na stronę płatności znowu widzimy już tekst napisany bardziej zrozumiale, ale cały czas wyblakłym szarym kolorem, który nie dla każdego jest dobrze widoczny...

Jeśli jesteś zadowolony z naszych usług, nie musisz robić nic dodatkowego. Twoje Konto Premium będzie przedłużone.

Zakupiony abonament Premium na 1 miesiąc zostanie automatycznie przedłużony na kolejne 3 miesiące/ęcy (239,70 PLN). Możesz zakończyć swoje bieżące Konto Premium w terminie do wypowiedzenia 7 dni. Jak tylko Członkostwo Premium zostanie odnowione zgodnie z zawartą umową, terminem do wypowiedzenia będzie okres 4 tygodnie.

A potem, kiedy przejdziemy na płatność kartą kredytową:

 

 

 

W praktyce oznacza to tyle, że jeśli nie wyślemy im na pisemnego wypowiedzenia umowy w odpowiednim czasie (7 dni lub 4 tygodnie, jeśli przedłużyliśmy umowę) przed końcem naszego członkostwa to będą pobierać pieniądze z naszego konta za następny okres. Jeśli nie będą w stanie pobrać pieniędzy to będą straszyć nas firmą windykacyjną lub sądem.

Warto zwrócić uwagę, że płatność przelewem jest na zagraniczne konto, co wiąże się z dodatkowymi kosztami…

Płatność przelewem zagranicznym

Przelew robimy do banku w Niemczech, więc zapłacimy dodatkowo za przelew zagraniczny.

Nazwa banku, do którego robimy przelew.

HypoVereinsbank

Kardinal-Faulhaber-Strasse 14 80333 Munich Germany

 

Jak wypowiedzieć umowę

Zajrzyjmy do regulaminu, pogrubiłem najważniejsze elementy...

„(1) Wypowiedzenie umowy

Klient może zawrzeć z Serwisem be2 umowę o charakterze odpłatnym (umowa odpłatna) oraz umowę o charakterze nieodpłatnym (umowa nieodpłatna). Umowa nieodpłatna powstaje z chwilą rejestracji Klienta w Serwisie be2.

Klient jest w każdej chwili uprawniony do wypowiedzenia umowy nieodpłatnej bez podania przyczyny. Wypowiedzenie członkostwa następuje poprzez kliknięcie łącza „Usuń profil" w menu „Ustawienia" na stronie internetowej Serwisu be2.

Serwis be2 uprawniony jest do wypowiedzenia nieodpłatnej umowy z terminem wypowiedzenia 14 dni. Niezależnie od powyższego Serwis be2 jest w każdej chwili uprawniony do wypowiedzenia umowy w przypadkach wskazanych w niniejszych Warunkach ogólnych oraz umowie.

Wypowiedzenie odpłatnej umowy (tzw. „członkostwa Premium") musi nastąpić, co najmniej na 14 dni kalendarzowych przed upływem danego okresu umownego chyba, że Serwis be2 wskaże inny termin (patrz ustęp 2 niniejszego punktu „Przedłużenie umowy").

Wypowiedzenie umowy odpłatnej jest skuteczne, gdy nastąpi poprzez złożenie wyraźnego, pisemnego oświadczenia. O ile istnieje możliwość techniczna „wypowiedzenia umowy w trybie on-line", wypowiedzenie może nastąpić również przy użyciu odpowiedniego łącza na stronie internetowej Serwisu be2. Dla właściwego przyporządkowania Klienta oraz w celu ochrony przed nadużyciami w każdym przypadku konieczne jest, żeby Klient w piśmie wypowiadającym umowę podał w sposób czytelny (używając WIELKICH LITER) swoje imię i nazwisko, kraj, w którym korzysta z Serwisu be2, zarejestrowany w Serwisie be2 adres e-mail oraz nazwę użytkownika (ewentualnie przydzielony mu kod).

Wypowiedzenie umowy należy kierować na adres:

be2 S.à.r.l.

Serwis Klienta be2

13 rue du Commerce

L-1351 Luxembourg

Luxembourg

lub Faks: +48 (22) 485 34 72

Informacja : Umowa odpłatna nie może zostać wypowiedziana poprzez zwykłe usunięcie profilu. Usunięcie profilu w przypadku świadczenia odpłatnego nie powoduje rozwiązania stosunku umownego. Usuwając profil Klient rezygnuje jedynie z korzystania z już opłaconego świadczenia. Oznacza to, że Klient nie otrzyma zwrotu dokonanej zapłaty.

Przez pisemne wypowiedzenie rozumie się także przesłanie wiadomości poprzez email oraz faks na adres wskazany w niniejszych Warunkach ogólnych, w sposób w nich wskazany.”

Co wynika z tego regulaminu:

- Musimy wysłać rezygnację odpowiednio wcześniej ( w regulaminie jest mowa o 14 dniach a przy płatnościach 7 dni przed końcem a jeśli przedłużymy na następny okres do już 4 tygodnie wcześniej) przed końcem ważności naszego końca premium. Musimy to śledzić sami, bo ww.be2.pl nie poinformuje nas, kiedy termin mija. Swoją drogą nie jestem pewien czy nakazywanie rezygnacji z usługi 14 dni przed jej końcem jest zgodne z prawem.

- Żeby zrezygnować be2.com sugeruje, że trzeba wysłać pisemne wypowiedzenie do ich siedziby w Luksemburgu lub przez faks. Wiadomo, że nie każdy ma faks i nie warto płacić za zagraniczny list. Na końcu punktu napisane jest, że „Przez pisemne wypowiedzenie rozumie się także przesłanie wiadomości poprzez email” nie podali w tym punkcie, na jaki email mamy wysłać to wypowiedzenie, jednak w regulaminie znalazłem np. email serwisklienta@be2.pl, więc proponuję wysłać wypowiedzenie na ten email, i nie kasować naszego emaila, w razie, czego w sądzie będziemy mieli potwierdzenie.

 

Jak złożyć wypowiedzenie:

Wyślij email na serwisklienta@be2.pl z następującymi danymi: imię i nazwisko, kraj, w którym korzysta z Serwisu be2, zarejestrowany w Serwisie be2 adres e-mail oraz nazwę użytkownika (ewentualnie przydzielony mu kod)

Czy wysłanie wypowiedzenia wystarczy?

Tak naprawdę, jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, że nie będą pobierać od nas pieniędzy to najlepiej zablokować kartę, którą płaciliśmy.

Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni bez znaczenia

Skorzystać z prawa odstąpienia od umowy możemy tylko, jeśli zapłaciliśmy, ale nie logowaliśmy się do portalu. Inaczej dostaniemy od nich odpowiedź jak jedna z użytkowniczek:

Niestety, wycofanie się z umowy nie jest możliwe, ponieważ korzystałeś już z płatnych usług serwisu.

Straszą windykacyjną i sądem, co robić?

Od razu powiem, że nie jestem prawnikiem, nie udzielam porad prawnych, więc cokolwiek zrobisz robisz to na własną odpowiedzialność.

Przede wszystkim...

Jeśli wysłaliśmy wypowiedzenie?

Jeśli wysłaliśmy wypowiedzenie 7 dni przed końcem tego okresu to nie ma, co się martwić i jeśli będą nam grozić windykacją to możemy do nich napisać, że jeśli nie przestaną to wniesiemy sprawę do sądu przeciwko nim. I tak warto zablokować kartę bo mają nasz kod CVV, numer karty i pozostałe dane, więc sami mogą pobrać od nas pieniądze.

Jeśli wysłaliśmy wypowiedzenie, ale później niż 7 dni przed końcem

Nie wiem czy to jest zgodne z prawem, żeby wymagać od użytkownika wypowiedzenia umowy 7 dni lub nawet 4 tygodni przed końcem ważności członkostwa premium. Więc możesz po prostu wysłać wypowiedzenie umowy i zablokować kartę kredytową. I w razie, czego skontaktować się z prawnikiem lub Europejskim Centrum Konsumenta, żeby nam w tej sprawie pomogli.

Jeśli nie wysłaliśmy wypowiedzenia

Jeśli płaciliśmy przelewem i grożą nam w jakiś sposób, żebyśmy zapłacili pieniądze za kolejny okres członkostwa. To zawsze możemy powołać się na to, że przy wejściu na link „Płatność przelewem” nie ma napisane, że nasze członkostwo zostanie przedłużone na kolejny okres

 

Jeśli nie wysłaliśmy wypowiedzenia, ale nie mogą pobrać pieniędzy z naszej karty

Sprawa cały czas nie wygląda na zgodną z prawem, gdyż nie ma tam wyraźnie napisane, że z naszego konta zostaną pobrane pieniądze za kolejny okres tylko:

Jeśli jesteś zadowolony z naszych usług, nie musisz robić nic dodatkowego. Twoje Konto Premium będzie przedłużone.

Zakupiony abonament Premium na 1 miesiąc zostanie automatycznie przedłużony na kolejne 3 miesiące/ęcy (239,70 PLN)

 

Z tego informacja, że abonament o wartości 239,9 zł zostanie automatycznie przedłużony, taki napis może sugerować, że dostaje te 3 miesiące w prezencie.

Poza tym tekst jest bardzo mało widoczny, szary wyblakły napis na szarym tle, osoby ze słabym wzrokiem mogą tego nie zauważyć. Widać, że zrobione jest to celowo, żeby ludzi tego nie zauważyli.

Czy be2 złoży pozew do sądu czy skończy się tylko straszeniu?

Z tego, co widziałem w komentarzach i wiadomościach od użytkowników to kończyło się zawsze na groźbach nikt jeszcze nie pisał, że be2 wytoczyło mu sprawę w sądzie. Wiele ludzi znalazło te wezwania do zapłaty bardzo długi czas po tym jak minął ich termin i nie mieli z tego powodu konsekwencji. Decyzję jednak musisz podjąć sam. W razie problemów lub ewentualnej rozprawy (gdyby naprawdę do takiej doszło) możesz zgłosić się do Europejskiego Centrum Konsumenta www.konsument.gov.pl, żeby Ci pomogli.

 

Komentarz jednej z użytkowniczek, która konsultowała się z prawnikiem w tej sprawie:

# Iwona

Po konsultacji z prawnikiem mogę podzielić się z wami dobrymi wiadomościami.

Mamy nie płacić, żadnych wezwań windykacyjnych, które wrzucane są do skrzynek pocztowych czy wysyłanych pocztą. Wszelkie wezwania muszą być nadane listem poleconym z podpisem odbioru. Gdy zapytałam jak się zachować gdyby przyjechali mi do domu, odpowiedział krótko nie wpuszczać i nie rozmawiać a gdyby byli natarczywi wzywać policję. Warto drukować te wszystkie zawiadomienia, które przychodzą na maila, oraz zachować listy pocztowe, założyć teczkę i czekać jak dalej sprawa się rozwinie.

Do sądu nas nie oddają to jest pewne a gdyby okazało się, że jesteśmy wpisani do bazy rejestru dłużników tak jak to straszą i mamy problemy z zaciągnięciem kredytu wtedy szala przechyla się na naszą korzyść i możemy ich pozwać. Prawnik uspokoił mnie, że nie muszę się przejmować, be2 nie jest rzetelny wobec użytkowników, nie wywiązuje się z danych ofert które proponuje więc można ich z całą odpowiedzialnością nazwać oszustami . Mnie na szczęście nie zwinęli z karty żadnych pieniędzy, bo miałam mało środków, więc od razu zaczęli atakować windykacjami. Znalazłam w Internecie wzór wypowiedzenia umowy i wysłałam na adres collectionsbe2.com. Odpowiedź przyszła odmowna, bo mam dług. Prawnik powiedział że dobrze zrobiłam wysyłając tę wymowę i żebym zachowała całą korespondencję z nimi bo im więcej dowodów tym lepiej. Mam nadzieję, że dzieląc się z wami tymi informacjami uspokoiłam was trochę :) Życzę spokojnych świąt :)

 

Zablokuj kartę, nawet, jeśli już z nimi skończyłeś

Trzeba pamiętać, że robiąc przelew kartą kredytową nie jesteśmy przekierowywani do zewnętrznego serwisu obsługującego płatności tylko podajemy wszystkie dane naszej karty potrzebne do dokonania płatności portalowi be2 będą te dane przechowywać. Nie wiadomo czy nie zrobią sobie jeszcze jakiejś płatności w naszym imieniu.

Opinie

Korzystałeś może z ich portalu? Jeśli tak to napisz o swoich doświadczeniach z tym serwisem randkowym. Jeśli straszyli Cię windykacją postaraj się dokładniej opisać sprawę, jaką formę płatności wybrałeś, ile czasu minęło itd. Pomożesz w ten sposób innym uniknąć kłopotów. Jeśli znajdziesz w internecie miejsce, gdzie ktoś chce założyć konto na www.be2.pl, umieść tam link do tego artykułu.

 

Komentarze   

# Karolina 2018-04-17 19:43
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mateusz 2018-04-15 09:40
Witam mam pytanie jakiś czas temu założyłem konto na academic-single s wykupiłem płatność premium za 20 zł gdyż pomyślałem, że warto może poświęcić te pieniądze a nuż kogoś poznam, dziś patrze a tu taki komunikat

"woja opłata członkowska opóźnia się!
Twój profil został czasowo zablokowany. Poniżej prosimy wpisać dane Twojej karty kredytowej i dokonać płatności na kwotę 286.7 PLN w celu natychmiastoweg o uregulowania zaległości.
W przypadku braku płatności, będziemy zmuszeni rozpocząć procedurę windykacji. W celu uzyskania pomocy, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta pod adresem "

Pytanie płacić czy nie płacić? co robić?
Nie wysyłałem żadnej rezygnacji.

Proszę o pomoc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-15 17:21
Mnie juz firma windykacyjna sciga obiecali ze jak ureguluje dlug to mi wylacza automatyczne przedluzanie zobaczymy jesli nie to ide na policje zglosic oszustwo i wyludzenie a ty sam podejmij decyzje jak chcesz cos wiedziec to pisz prywatnie na ten adres
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karolina 2018-04-15 17:36
i idz zgłosić na policje oszustwo bo w regulaminie pisze 150 złotych za 3 miesiące
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karolina 2018-04-15 17:55
napisz do mnie to ci wyślę plik z wypowiedzeniem umowy co masz napisać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-13 13:58
Chodzi mi o konto premium na be2 czy jak im nie zaplace to usunal sami czy beda nadal naliczac oplaty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-13 12:18
Czyli mowicie ze nic nie zrobia jak nie zaplae a co z katem usunal je sami czy nadal beda naliczac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grzegorz M admin 2018-04-13 12:54
Masz na myśli konto na portalu be2 czy konto bankowe? Bo jeśli płaciłaś kartą kredytową to kartę i tak warto zablokować żeby więcej nie pobierali pieniędzy.

Rezygnację tak czy inaczej warto wysłać.

A samo usunięcie konta w zasadzie za dużo nie zmienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karolina 2018-04-13 15:23
mam na myśli konto w be2 czy mi usuną czy do konca życia będą nękać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-14 07:47
Odpisz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lidia 2018-04-12 16:08
Czy mógłby ktoś wysłać mi wzór wypowiedzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karolina 2018-04-12 19:24
Do be2 S.à.r.l., Obsługa klienta/Odstąpi enie, 13 rue du Commerce, L-1351 Luksemburg, Luksemburg:
Niniejszym odstępuję/odstę pujemy (*) od zawartej przeze mnie/nas (*) umowy zakupu następujących towarów (*)/ świadczenia następującej usługi (*)
Sporządzono dnia (*)/otrzymano dnia (*): ________________________
Imię i nazwisko konsumenta(ów): __________________________
Adres konsumenta(ów): __________________________
Podpis konsumenta(ów) (wyłącznie w przypadku informacji na piśmie): __________________________
Data: __________________________
_adres email:__________________________________________________________________________
(*) niepotrzebne skreślić
Opcjonalna specyfikacja:
tlko nie podawaj adresu ale pewnie ci odpiszą ze masz dług i nie mogą usunąć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-12 15:17
Tez dostalam list mam im placic boje sie ze podadza mnie do sadu co robic pomozcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grzegorz M admin 2018-04-12 19:16
Na tej stronie nikt nie napisał jeszcze, że został przez be2 pozwany do sądu, tylko straszenie. Oprócz tego jakiś czas temu Europejskie centrum konsumenta organizowało webinar dotyczący takich portali jak be2 i powiedzieli, że nie zgłosił się jeszcze do nich nikt kto został przez be2 pozwany do sądu. Decyzję oczywiście musisz podjąć samemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-13 04:05
Dxieki kolego czyli mowisz ze ten windykator tylko straszy i mam im nic nie placic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grzegorz M admin 2018-04-13 09:18
Decyzję w tej sprawie musisz podjąć sama.

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że ludzie często piszą na tej stronie lub w emailach odnośnie pomocy w sprawie windykacji od be2, c-date czy academic singles. Ale w ciągu ostatnich 8 lat nikt nie napisał, że został pozwany przez firmę be2 do sądu ani nikt nie prosił o pomoc w sprawie rozprawy sądowej z be2 czy podobnymi portalami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-12 14:40
A ja dostalam list od firmy winsykacyjnej z holandii nue wiem placic im 330 zlotych czy nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wanda 2018-04-11 22:28
Witam.Załozylam konto , zaplacilam 179,40 zl 8.09.2017serwis nie spelnial moich oczekiwan, wiec przestalam sie do niego logować i uwazalam że kiedy nie bede sie w nim logowac wygasnie moje konto.Jednak juz w nastepnym miesiacu tj.3.10.2017 r.pobrano mi z mojego konta kwote 239,70 zl i w3.01.2018 r. pobrano mi kolejne pieniadze w kwocie 239,70.Przez przypadek analizujac stan konta zorientowalam sie ze bez mojej zgody pobierane sa pieniadze na rzecz Be2.Zablokowala m karte, a w miesiacu marcu dostalam wezwanie do uiszczenia kolejnej w platy poniewaz nie moga sami pobrac z mojego konta.Kilka dni pozniej tj.11.04.2018 dostalam meila z pogrozkami ze jesli nie wplace kwoty 406.40 to zostanie wdrozone postepowanie windykacyjne.Pr oszę o podpowiedz co moge z tym zrobić.Uwazam ,że jest to sposob na wyłudzanie i oszustwo ludzi.I bezprawną grabiez z konta pieniedzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-13 20:22
Hej mozesz wyslac oswiadczenie woli oodwolaniu aie ze skutkow prawnych bo dzialalas na podstawie bledu tylko tam trzrba podac adres co robic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kate 2018-04-09 11:40
witam,
ja również otrzymałam pismo z firmy windykacyjnej z Niemiec, mam zamiar zablokować kartę, nie pobrali mi nigdy żadnych pieniędzy z konta na szczęście, ale zrobię to w ramach zapobiegnięcia pobrania jakiejkolwiek kwoty z mojego konta. Dzisiaj też będę kontaktować się z prawniczką, ale z tego co piszecie to nie ma się czego obawiać, bo mi pismo też przyszło normalnie bez jakiegokolwiek potwierdzenia odbioru i nie listem poleconym..rezy gnację z konta wysłałam mailowo i o zastrzeżeniu sobie danych osobowych, na razie nie otrzymałam oczywiście żadnej odpowiedzi z serwisu be2..oby ten koszmar skończył się jak najszybciej i obym nie musiała płacić im żadnych pieniędzy..zwyk li oszuści!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wojtek 2018-04-11 09:15
Cześć, mam podobna sytuację. Czy mogę prosić o kontakt ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Angel 2018-03-30 11:30
Ludzie odzyskałam pieniądze mam koncie 239,70zl za grudzień co mi pobrali i za marzec 239,70 zł. ZGLOSILAM SPRAWĘ NA POLICJĘ I DO BANKU U WYSPAŁAM IM PISMO REZYGNACJI I OSZUSTWA. Dziekuje za pomoc w tej sprawie tej stron co ktoś to opisał. Nie poddawajcie się tylko zgłoście to na promocję, Rezygnację musieć podać w PDF w mailu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Żaneta 2018-04-03 16:15
Witaj Angel. Czy mogę prosić Cię o kontakt bezpośredni?? Ja dopiero zaczynam walczyć z tym portalem potrzebuję wskazówek. Duzo dowiedziałam się z tego artykułu zaraz zablokuję kartę. Wysłałam maila z rezygnacją i jest cisza nie wiem co dalej robić :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Monika 2018-04-17 10:03
Cytuję karolina:
napisz do mnie to ci wyślę plik z wypowiedzeniem umowy co masz napisać

Poprosz
Proszę o kontakt na priv
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kat 2018-03-29 17:56
To forum jest dla be2 źródłem informacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Matt 2018-03-27 12:16
tragiczny serwis, brak komunikacji i oplaty , dobrze ze placilem paypal i mam mozliwosci sie bronic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zosia 2018-03-25 15:56
Jestem na etapie straszenia windykacją i sądem. Czy ktoś został pozwany przez firmę windykacyjną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kat 2018-03-23 15:05
Pan Karol, który twierdzi że oszustów złapano chyba nie wie, że strona w dalszym ciągu działa.Zresztą nie tylko w Polsce naciągają.Nacią gają w całej Europie.To globalne oszustwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-03-22 11:48
Masakra jakaś! Zalogowalam się tam i w propozycjach wyświetlili mi się obok siebie Jarek oraz Paweł. Problem w tym że na zdjęciu była ta sama osoba! Jeden był kierowcą a drugi właścicielem firmy. Widać że tworzą fałszywe profile osób i dopasowują dane do tego co kto szuka!! Nie logować się tam!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tomek 2018-03-21 22:12
zgłaszajcie na policje do banku
i piszcie im maile ze to nieuczciwe praktyki rynkowe majace na celu wprowadzanie klienta w błąd
ja wyslalem im pismo z kancelarii prawnej
i oddali wsyztskie pieniadze
ta firma to academic singles i be2
oszustwo ale oni o tym wiedza ze oszukuja i ze przegraja w sadzie dlatego oddaja kase
nie bójcie sie tylko dzialajcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Monika 2018-03-25 17:12
Hej, z jakiej formy złożenia wypowiedzenia skorzystałeś: list, fax, czy e-mail. Czy złożyłeś wypowiedzenie czy też jedynie pismo z kancelarii nie będące wypowiedzeniem? Co napisałeś takiego, że oddali pieniądze? Ile czekałeś na zwrot pieniędzy. Mnie ściągneli kasę 23.03.2018 i tego samego dnia zablokowałam kartę. Będę wdzięczna za odpowiedź, pobieważ pobrana kwota ok 240 zł. stanowi 1/3 wysokości mojej renty, a utrzymuję się samodzielnie. Jeśli nie chce pisać na forum to bardzo proszę o odpowiedź na moje konto . Pozdrawiam,Moni ka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# marta 2018-04-06 13:01
Bardzo proszę o kontakt do tego prawnika bo też muszę powalczyć z be2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jolka 2018-04-17 17:06
Hej Tomasz!Bardzo proszę o kontakt w sprawie be2 na mój adres email: ,pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-03-20 13:27
Też się na to nabralam. Zaplacilam grosze za aktywację, po czym dwa dni później moje konto zostało usunięte. Nie przejelam sie tym i zapomniałam o sprawie. Po miesiącu jak się zaligowalam na konto bankowe znalazłam płatność na 240zl i nie miałam pojęcia co to jest. Od razu zablokowalam kartę i mam nadzieję że mi nie będą grozić, nie mają prawa bez Twojej zgody obciążać Twojego konta!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia 2018-03-20 07:53
U mnie była tak zwana szybka piłka. Napisałam, że zgłoszę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (wyłudzenie i oszustwo) podałam artykuły z kodeksu karnego i oddali mi pieniądze. Czekałam może tydzień. pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa Ch. 2018-03-20 11:06
# Kasia
Czy mogłabyś dokładnie powiedzieć jaką miałaś sytuację?
Czy zmieściłaś się w okresie wypowiedzenia (14 dni)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mariusz Łowiński 2018-04-03 09:17
Dzień dobry Pani Kasiu Mariusz Łowiński się kłania jestem w tej samej sytuacji czy mógłbym prosić o wzór pisma będę bardzo wdzięczny .Pozdrawiam serdecznie Mariusz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Żaneta 2018-04-03 16:26
Witaj a czy możesz podać numer artykułu z KK na który się powołałaś ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jolka 2018-04-12 17:52
Witaj Kasia, bardzo prosze Cie o kontakt w sprawie rozwiązania umowy z be2 :cry:
mój adres:
podrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-13 14:06
Podasz mi jakie artykuly podalas z kodeksu bo tez dostalam list z windykacji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina 2018-04-13 19:09
Powiesz mi co im napisalas ze ci dali spokuj bede wdzieczna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Renata 2018-04-16 21:09
Pani Kasiu, mam ten sam problem co wszyscy. Może mi Pani podesłać wzór pisma, które Pani skierowała do B2, po którym zwrócili Pani pieniądze. Będę wdzięczna za pomoc. Renata Bubak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jolka 2018-04-17 17:16
Cytuję Kasia:
U mnie była tak zwana szybka piłka. Napisałam, że zgłoszę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (wyłudzenie i oszustwo) podałam artykuły z kodeksu karnego i oddali mi pieniądze. Czekałam może tydzień. pozdrawiam :)

Hej Kasia! Bardzo proszę o kontakt na mój email: w sprawie tych oszustów z be2 - bardzo proszę!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edmunt 2018-03-18 13:20
Czu istnieje możliwość wypowiedzenia tej umowy mailowo, czy trzeba koniecznie FAXem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magdalena 2018-03-18 19:44
Cytuję Edmunt:
Czu istnieje możliwość wypowiedzenia tej umowy mailowo, czy trzeba koniecznie FAXem?

Trzeba koniecznie coś ztym zrobić!
Też mnie oszukali!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# anna 2018-03-14 20:50
To mój pierwszy portal na który wpłaciłam abonament i taka wpadka. pobrali mi już 2razy po 240 zł. a byłam tam zaledwie dwa razy. Stwierdziłam, że to wielkie oszustwo i przestałam tam wchodzić. Moja naiwność nie zna granic.Teraz szukam ratunku jak mam z tym świństwem skończyć. Jeśli tyle osób jest oszukanych, jeśli profile kandydatów są fałszywe czy nie możemy wspólnie coś z tym zrobić ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grzegorz M admin 2018-03-14 21:17
Przede wszystkim zablokować kartę kredytową i wysłać im na email rezygnację.

Proszę również zajrzeć do artykułu http://www.randkiprzezinternet.pl/index.php/portale-randkowe/253-uwazaj-na-academic-singles dotyczy portalu tej samej firmy, która prowadzi portal be2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tomek 2018-02-28 15:28
zgłąszajcie gdzie sie da
policja bank uokik
to firma stosuje nieuczciwe praktyki wiec uda sie odzyskać kase
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kamila 2018-03-02 12:55
Myslisz ze to cos da ze zglosi sie. To na policje ? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-12 20:25
Oto co znalazłam na temat jutrzejszego wykładu:
13 lutego o godz. 17.30-18.00 przeprowadzone zostanie internetowe spotkanie z prawnikiem ECK nt. pułapek subskrypcji w e-randkownaiu i nie tylko. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertowi centrum na czacie. Udział jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę:
konsument.gov.pl/wydarzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-12 20:02
Jestem po rozmowie z prawnikiem co pracuje w Europejski Centrum Konsumenta - jutro 13.02 ma się odbyć multimedialny wykład na temat płatnych portali randkowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paula 2018-02-11 18:06
Słuchajcie Kochani
Czy ktos dostal jakies pismo od komornika za niedokonywanie wpłat na rzecz be2 luv c-date?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol 2018-02-24 22:44
Pewnie nikt nie dostał, bo wyłudzaniem kasy z portalu b2.pl - zajmuje się grupa polskich cwaniaczków z Piotrkowa Trybunalskiego. Już ich namierzyli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-26 21:08
Karol z skąd wiesz, że ktoś się już zajął tymi oszustami z portali randkowych? I że nie będą nas już gnębić. Zresztą ja dostałam list windykacyjny z firmy windykacyjnej z Niemiec.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-26 21:32
Ja dostałam list windykacyjny od firmy windykacyjnej z Niemiec z kwota do zapłaty 140 Ero do 01.02.2018r. A list znalazłam w skrzynce trzeciego lutego (a codziennie sprawdzam skrzynkę). Mój prawnik żeby im nie płacić, bo oni nie trzymają się polskiego prawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewel 2018-02-10 17:08
pobrali mi z konta 240 zł, mailem wysłałam na adres dosłownie przed chwilą dane jakie wymagają drukowanymi literami, czy jeszcze wysł list na ten adres podany w regulaminie? zastrzegłam kartę i co teraz czekać? czy coś jeszcze zrobic?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol 2018-02-24 22:41
Wypowiedziałaś umowę, żądaj natychmiast potwierdzenia przyjęcia wypowiedzenia, potem usuń konto oraz zlikwiduj kartę bankomatową, poproś bank o wydanie nowej karty. Są w posiadaniu Twoich danych łącznie z kartą bankomatową i mogą w każdej chwili ściągnąć sobie dowolną kwotę z Twojego konta. Powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr 2018-02-28 23:02
A czy jeśli karta bankowa straciła ważność. To czy oni będą dalej ściągać na podstawie nowej? Nowej w ogóle nie wprowadziłem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anka 2018-02-09 13:44
Wykupiłam miesiąc a ściągnęli mi 350 zł z karty 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-09 20:21
Aniu napisz do nich jak najszybciej ze odstępujesz od nich od umowy i zablokuj dostęp do karty i konta aby ci więcej nie pobrali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Renata 2018-04-12 10:56
Złożyłam w banku skargę a zniknięcie pieniędzy z konta zaraz zablokowałam kartę.
Bank odzyskał kasę.Cała operacja trwała 1,5 miesiąca,bo jak się okazało be2 milczało.
W tym samym dniu złożyłam wypowiedzenie,z resztą zgodnie z regulaminem,bo jak się okazało opłaciło 1 miesiąc,po 2 wejściach dałam sobie spokój
I nie logowałam się na konto.napisalam do be 2 pismo ze zadam zwrotu kasy niesłusznie pobranej i usunięcia moich danych z portalu.
Po 3 miesiącach mimo to otrzymałam wezwanie do zapłaty z odsetkami, bo nie wypowiedziała" rzekomo" umowy zgodnie z ich terminem.I tak zaczęła się lawina z ich strony pism i straszenie windykacja.
NIE PLACE ZADNYCH PIENIEDZY.WRAZ Z WYPOWIEDZENIEM USUNELAM KONTO BEZPOWROTNIE.
Dla mnie to jedno wielkie oszustwo.Przysy laja wezwanie do zapłaty, wszystko elektronicznie, ostatnio nawet pojawiło się imienne konto z Belgii.
DZISIAJ OTRZYMALAM WIADOMOSC,ZE NIE OPLACAM ABONAMENTU I SPRAWA ZOSTALA PRZEKAZANA DO WINDYKACJI.CZEK AM CO DALEJ?...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Qamila 2018-02-10 02:46
Cytuję Anka:
Wykupiłam miesiąc a ściągnęli mi 350 zł z karty 8)

Ja się nacięłam i na be2 i na edarling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paula 2018-02-03 18:42
Dostalam list zwykly z niemieckiej windykacji. Rzekomo mam zaplacic 89 euro. Co robic???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-09 20:25
Wejdź na strone Europejskiego Centrum Konsumenta - ECK zgłoś to (zadaj pytanie) oni do ciebie zadzwonią powiedzą co dalej robić. Mi ECK powiedziało abym nie płaciła im zadnej windykacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paula 2018-02-11 18:00
#Ewa ale generalnie nie ma konsekwencji przy nieplaceniu windykacji zarowno z Niemiec jak i z firmy globall colllection poland?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-02-15 21:11
Paula dokładnie ci nie odpowiem na to pytanie bo nie wiem? Gdzie kol wiek się pytałam w sprawie windykacji z Niemiec czy w UOPKiK, czy u radcy prawnego, czy w ECK wszyscy mówili żeby im nie płacić kwoty w ero. A jak byłam 13.02 na tym spotkaniu zrealizowanym przez ECK na temat płatnych portali randkowych to facet zdziwił się jak zadałam pytanie "Czy windykator z Niemiec możne pobrać od nas jakąś kwotę w euro np. 140 Ero?" Powiedział że pierwszy raz słyszy o innej walucie do zapłaty niż PLN, więc musi jeszcze raz to sprawdzić. Więc czekam na maila od niego. Jak nie dostane odpowiedzi do końca tygodnia to w następnym tygodniu wyśle im skan listu windykacyjnego może w tedy mi powie dokładnie co mam robić. Bo po tym wtorkowym spotkaniu w formie czatu z ECK całkiem zgłupiałam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# beata 2018-03-06 11:47
Ewa możesz się do mnie odezwać na maila mam kilka pytań odnośnie wypowiedzenia umowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iza 2018-02-10 20:59
Nic nie rób..Jeszcze dostaniesz trzy albo cztery maile z windykacji..Nie dzwoń do K.Grzybowskiej. .Poczekaj na ostatni mail a potem napisz maila do be2 collections że nie wyrażasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robert 2018-04-12 15:11
Czy wiesz czy ktoś miał sprawe sądową za nie płacenie do BE2? Mam do płacenia 99 Euro i zastanawiam sie czy wogóle płacić złodziejom. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karolina 2018-04-12 19:28
z tego co czytałam komentarze to nikt nie miał a po drugie nie mogą od ciebie żądać zapłaty w euro i jaki był lis zwykły czy polecony odpisz na ten email
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa Ch. 2018-03-18 22:05
Witam, mam podobny problem. Wysyłają maile z groźbą windykacji za nieterminowe zgłoszenie rezygnacji, kartę zablokowałam więc nie mogą pobrać pieniędzy.
Bardzo proszę o pomoc. Jak skończyła się Pani sprawa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-03-22 10:39
Cześć, ja też zostałam naciągnięta przez tych oszustów. Zablokowalam kartę w banku i zgłosiłam reklamacje o użycie moich danych bankowych bez zgody. Jak dostanę odp to chce to zgłosić prokuraturze, bo nie może tak być że tyle osób zaciągnęli i nikt nie poniósł konsekwencji. Oni Ci nic nie zrobią, nie skieruja sprawy do sądu bo wiedzą,ze jest to nielegalne i sami by poszli do wiezienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa Ch. 2018-03-22 23:41
Ewa dziękuję za odpowiedź.
Czy mogłabyś się ze mną skontaktować pod adresem: ? Mam kilka pytań :)
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-03-23 06:51
Jesteś pewna że też adres jest poprawny? Cały czas mam info że adres jest niepoprawny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa Ch. 2018-03-23 22:30
Pominęłam kropkę:
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa 2018-03-26 11:17
Wyslalam maila
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież