Randki przez Internet

Poznaj Tajemnice Uwodzenia Kobiet Przez Internet, O Których Większość Facetów Nigdy Się Nie Dowie..

Uważaj na Academic Singles!

Możesz nieświadomie stracić nawet 239 zł tracić nerwy na groźbach sądowych i nie poznać nikogo.

 

Portal prowadzi ta sama firma, co serwis randkowy be2 (www.be2.pl) , który również przez sprytne zapisy w regulaminie wyciąga pieniądze od nieświadomych szukających drugiej połówki ludzi.

Dodatkowo reklamują na swojej stronie portal c-date, na który działa podobnie tylko rzekomo zawiera profile ludzi szukających seksu bez zobowiązań automatycznie przedłuża członkostwo i straszy użytkowników sądem i firmą windykacyjną.

Jak wygląda szukanie miłości na academic-singles.pl?

Rejestracja, wypełnienie testu osobowości i pierwsze logowanie do ich serwisu…

Jeśli wybrałeś jestem mężczyzną i szukam kobiet to na wstępie dostajesz kilka propozycji rzekomo zainteresowanych dziewczyn, z którymi możesz się skontaktować, możesz do nich wysłać wiadomość, jednak one, żeby odpowiedzieć muszą mieć wykupione konto premium. To samo tyczy się Ciebie, jeśli chcesz przeczytać prywatną wiadomość musisz zapłacić za konto premium.

Czyli za darmo nikogo tu nie poznasz i nie masz szans na poznanie żadnej dziewczyny.

Czy warto płacić za premium?

Odpowiedź jest dość jednoznaczna, nie warto. I jeżeli nie płaciłeś im za nic to możesz skończyć tu czytanie i sprawdzić inne portale randkowe, które nie będą straszyć cię komornikiem.

Jeśli masz płatne konto to jak najszybciej wyślij im wypowiedzenie umowy, bo przedłużą automatycznie Twoje członkostwo i pobiorą Ci z karty 239 zł za następny okres.

Podejrzany cennik

Trzeba zwrócić uwagę, że ceny podane są za miesiąc nie za cały okres, informacja o tym jest wyblakłymi literami, żeby trudniej było to zauważyć.

 

 

Rzeczywisty cennik

1 miesiąc- 20 zł

3 miesiące- 239, 7 zł

6 miesięcy- 359,4 zł

Dziwne, że jeśli wykupujemy konto na 1 miesiąc to kosztuje nas to 20 zł za miesiąc, ale kiedy na 3 miesiące to za każdy miesiąc płacimy już ponad 3 razy więcej, czyli 79 zł za każdy miesiąc.

Dlaczego wykupując na dłuższy okres płacimy więcej?

To tylko sztuczka, że skłonić nas do zapłacenia 20 zł i podania danych karty kredytowej. Po 30 dniach małym drukiem w mało zrozumiały sposób napisane jest, że po tym czasie nasze członkostwo automatycznie przedłuży się o 3 miesiące, jeśli odpowiednio wcześnie nie zrezygnujemy.

Czyli wykupujemy konto premium na 30 dni, zapominamy o nim lub usuwamy konto a póżniej z naszego konta znika 239 zł.

Ukryte niebezpieczne zapisy w regulaminie i płatnościach

Kluczowe dla nas są dwa punkty z regulaminu, pogrubiłem najważniejsze informacje:

(1) Wypowiedzenie umowy

Klient może zawrzeć z Serwisem Academic Singles umowę o charakterze odpłatnym (umowa odpłatna) oraz umowę o charakterze nieodpłatnym (umowa nieodpłatna). Umowa nieodpłatna powstaje z chwilą rejestracji Klienta w Serwisie Academic Singles.

Klient jest w każdej chwili uprawniony do wypowiedzenia umowy nieodpłatnej bez podania przyczyny. Wypowiedzenie członkostwa następuje poprzez kliknięcie łącza „Usuń profil" w menu „Ustawienia" na stronie internetowej Serwisu Academic Singles.

Serwis Academic Singles uprawniony jest do wypowiedzenia nieodpłatnej umowy z terminem wypowiedzenia 14 dni. Niezależnie od powyższego Serwis Academic Singles jest w każdej chwili uprawniony do wypowiedzenia umowy w przypadkach wskazanych w niniejszych Warunkach ogólnych oraz umowie.

Wypowiedzenie odpłatnej umowy (tzw. „członkostwa Premium") musi nastąpić co najmniej na 14 dni kalendarzowych przed upływem danego okresu umownego chyba, że Serwis Academic Singles wskaże inny termin (patrz ustęp 2 niniejszego punktu „Przedłużenie umowy").

Wypowiedzenie umowy odpłatnej jest skuteczne, gdy nastąpi poprzez złożenie wyraźnego, pisemnego oświadczenia. O ile istnieje możliwość techniczna „wypowiedzenia umowy w trybie on-line", wypowiedzenie może nastąpić również przy użyciu odpowiedniego łącza na stronie internetowej Serwisu Academic Singles. Dla właściwego przyporządkowania Klienta oraz w celu ochrony przed nadużyciami w każdym przypadku konieczne jest, żeby Klient w piśmie wypowiadającym umowę podał w sposób czytelny (używając WIELKICH LITER) swoje imię i nazwisko, kraj, w którym korzysta z Serwisu Academic Singles, zarejestrowany w Serwisie Academic Singles adres e-mail oraz nazwę użytkownika (ewentualnie przydzielony mu kod).

Wypowiedzenie umowy należy kierować na adres:

be2 S.à.r.l.
Serwis Klienta Academic Singles
13 rue du Commerce
L-1351 Luxembourg
Luxembourg

lub Faks: +48 (22) 485 34 72

Informacja : Umowa odpłatna nie może zostać wypowiedziana poprzez zwykłe usunięcie profilu. Usunięcie profilu w przypadku świadczenia odpłatnego nie powoduje rozwiązania stosunku umownego. Usuwając profil Klient rezygnuje jedynie z korzystania z już opłaconego świadczenia. Oznacza to, że Klient nie otrzyma zwrotu dokonanej zapłaty.

Przez pisemne wypowiedzenie rozumie się także przesłanie wiadomości poprzez email oraz faks na adres wskazany w niniejszych Warunkach ogólnych, w sposób w nich wskazany.

(2) Przedłużenie umowy

Umowa o wykonywanie odpłatnej usługi przedłużana jest automatycznie o okres uzgodniony w zamówieniu (np. 3, 6 względnie 12 miesięcy), o ile Klient nie wypowie umowy pisemnie co najmniej na 14 dni kalendarzowych przed upływem danego okresu umownego - chyba, że uzgodniony został inny termin - podając imię i nazwisko, kraj, w którym korzysta on z Serwisu Academic Singles, zarejestrowany w Serwisie Academic Singles adres e-mail oraz nazwę użytkownika (ewentualnie przydzielony mu kod). Patrz ustęp 1 niniejszego punktu „Wypowiedzenie umowy", akapit „Wypowiedzenie odpłatnej umowy".

W przypadku abonamentu próbnego, akcji reklamowych itp. mogą zachodzić odstępstwa od tej reguły. W każdym przypadku Klient informowany jest o okresie trwania abonamentu próbnego, możliwości jego wypowiedzenia oraz jego ewentualnym automatycznym przedłużeniu.

Przy zamawianiu odpłatnego świadczenia Klient informowany jest w momencie otrzymania potwierdzenia zamówienia o okresie trwania umowy, dacie rozpoczęcia obowiązywania umowy.

Academic Singles poinformuje Użytkownika poprzez wiadomość email, przesłaną na adres email podany podczas rejestracji o zbliżajacym się terminie przedłużenia abonamentu, przed jego przedłużeniem.

Z regulaminu wynika:

- Żeby nie pobrali z naszego konta 239 zł Wypowiedzenie umowy musi nastąpić 14 dni przed koniec ważności naszego konta premium, chyba, że zostanie wskazany inny termin (pod płatnościami kartą podane jest 7 dni). Najpewniej na bieżąco sprawdzać regulamin i i zrobić zrzut ekranu tekstu pod płatnościami.

- Usunięcie konta nic nie da jeśli chcemy zrezygnować

-musimy wysłać do nich pisemne wypowiedzenie

 

Opinie

Ja też jest naiwniaczką wdałam sie w to po ogłoszeniu ba Fb Academic Singles to ta sama firma co Be2.Zciągneli z konta 239zł a moga ile chcą?

jestem ofiarą academicsingles .pl - ciągle zresztą reklamują się fb Nie ma zgody na takie działania. Proszę o radę - jak się z tego najszybciej wymiksować???ok okazło się, że bez mojej wiedzy - założyli mi i pobrali kasę za konto PREMIUM, a ja tylko się zarejestrowałam na - podobno - darmowy okres.AGA

Mam tą samą sytuacje; z tym ze dotyczy academic Singles. Ale z tego co widzę jest to ta sama spółka z siedzibą w Luksemburgu.
Jestem na etapie straszenia windykacją. Chcę Cię poinformować, że wraz z innymi osobami założyliśmy na fb grupę Oszukani przez Academic Singles. Jest ona zamknięta, ale możesz poprosić o dołączenie. Wspólnie zastanawiamy się co zrobić, myślimy o pozwie zbiorowym. Mamy podstawy do oskarżenia bo Firma sama nie przestrzega własnego regulaminu np. nie informuje o zbliżającym się terminie przedłużenia konta ani o wysokości opłat.Stosuje niedozwolona w Polsce praktykę pobierania środków z konta z użyciem karty klienta. Jeśli masz kontakt z innymi osobami pokrzywdzonymi to daj im też znać. Jeśli połączymy siły mamy większa szansę na wygraną. Trzeba utrzeć nosa cwaniakom. Pozdrawiam. Kinga

Jeśli korzystałeś z tego portalu randkowe napisz swoją opinię o academic singles

 

Komentarze   

# Ewa 2018-02-12 20:31
Oto co znalazłam na temat jutrzejszego wykładu:
13 lutego o godz. 17.30-18.00 przeprowadzone zostanie internetowe spotkanie z prawnikiem ECK nt. pułapek subskrypcji w e-randkownaiu i nie tylko. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertowi centrum na czacie. Udział jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę:
konsument.gov.pl/wydarzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ASIA 2018-02-11 16:41
Witam ! u mnie tak sm zniknelo z konta 239 zl .co zrobic aby to odzyskac odoszustow.pros ze podajcie emaila n ktory pisze sie rezygncje z tego portlu to nciagacze i oszusci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anka 2018-02-09 12:41
Myślę że trzeba zgłosić to na policję, prokuraturę. To jest chore.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomek 2018-02-08 10:20
Kinga nie moge znalezc tej grupy mozesz podac link
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Barbara 2018-02-02 06:56
Wczoraj zastrzegłam karte po sciągniecie przez nich 240zł.Napisałam do nic z 10 meili z żądaniem wykreslenia mnie z ich rejestru,ale czy to odniesie skutek zobaczymy.Uważa m,ze trzeba by zgłosić to moze do mediów,żeby nagłosnili sprawę i ostrzegli innych przed ta złodziejska firmą!!!!!!!!!! !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomek 2018-02-08 10:23
Masz kontakt do innych osób z facebooka np?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież